úřední deska

menu

úvodní stránka
historie obce
zastupitelstvo
kontakty
úřední hodiny
GDPR
vojenské hroby
mateřská škola
fotogalerie
různé
registr oznámení
napište nám
autor stránek

fotografie

DEN OBCE (den dětí)

Smažení vaječiny

MDŽ

Masopust

Dospělácký a dětský karneval

Netradiční sjezd
z kopce na čemkoli

Advent 2018

Velké bouřky
mateřská škola


Mateřská škola Svatoňovice se nachází ve středu obce Svatoňovice na vyvýšenině vedle kostela Nejsvětější Trojice.
Provoz mateřské školy ve Svatoňovicích byl zahájen 1. září 1959. Původně sídlila mateřská škola v bývalém loveckém zámečku (č. p. 41). Současná budova mateřské školy byla postavena později. Provoz zde byl zahájen 17. prosince 1973.

Vlastníkem budovy je obec Svatoňovice. Organizačně spadá MŠ pod MŠ Budišov nad Budišovkou, jejímž zřizovatelem je sousední městečko Budišov nad Budišovkou. Obec Svatoňovice se dle svých možností podílí na provozu mateřské školy a její modernizaci.

Ředitelka MŠ Budišov nad Budišovkou
Mgr. Simona Novotná
E-mail: reditel.ms@budisovnb.cz 
Telefon: 556 305 304 
Mobil: 601 369 793

Ekonomka MŠ Budišov nad Budišovkou
Jitka Bogárová
E-mail: ekonom.ms@budisovnb.cz 
Telefon: 556 303 166

Kontakt MŠ Svatoňovice
Adresa: Mateřská škola Svatoňovice, Svatoňovice 100, 74787, Moravskoslezský kraj , Česká republika 
Telefon: 702 160 119 MŠ Svatoňovice
Telefon kuchyň: 702 160 118

Více informací o MŠ
Svatoňovická mateřská škola je malá jednotřídní MŠ s rodinnou atmosférou. MŠ navštěvují děti ve věku 2 – 6 let. V malotřídce se učí vycházet mezi sebou, pomáhat si a spolupracovat děti mladší i starší. 
V naší MŠ mají vyučující více šancí děti opravdu poznat a vycházet tak vstříc jejich individuálním potřebám. Děti se dobře znají i s ostatními zaměstnanci školky.
Součástí budovy školky je obecní kuchyně, kde šikovné paní kuchařky vaří jídlo pro děti a veřejnost. Velikou výhodou tedy je, že se jídlo nemusí dovážet. 
Přímo v MŠ děti využívají velkou hernu, malou dílnu pro šikovné ruce a útulnou lehárnu pro odpolední odpočinek.
K pohybovým aktivitám mají děti k dispozici rozlehlou školní zahradu, další dvě dětská hřiště a také víceúčelové hřiště.
Pro environmentální výchovu dětí je výhodou umístění MŠ v centru obce, ale zároveň blízko k přírodě. Děti jsou vedeny ke kladnému vztahu ke krajině a životnímu prostředí jako celku (např. mohou na svých procházkách běžně pozorovat hospodářská zvířata pasoucí se na blízkých loukách).
Předškolní děti mohou navštěvovat kroužek, kde se učí pracovat samostatně, rozvíjet svoji tvořivost a jemnou motoriku. 
V průběhu školního roku jezdí děti na divadelní představení, účastní se akcí společně s rodiči nebo dalších akcí ve spolupráci s obcí.

Školné a stravné
Školné v naší školce je 250,-- Kč měsíčně za dítě, stravné (ranní svačina, oběd, odpolední svačina) 31 Kč na den a jedno dítě.
Provozní doba MŠ je od 6:30 do 15:30.

Dopravní dostupnost
Svatoňovice jsou dobře dostupné veřejnou dopravou z Budišova nad Budišovkou i Vítkova. Některé ranní a odpolední autobusové spoje zajíždí do centra obce (pár kroků od školky), na další se dostanete krátkou procházkou do 10 minut. Vlaková stanice leží u hlavní silnice (Vítkov, Budišov nad Budišovkou). Autem dojedete do Svatoňovic pohodlně i z dalších okolních obcí.

Volná kapacita pro školní rok 2015/2016 a zápis
V nadcházejícím školním roce budeme mít v mateřské škole volná místa i pro děti z okolních obcí. Zápis do MŠ proběhne 29. dubna. Při zápisu vám paní učitelky rády MŠ ukáží a seznámí Vás podrobněji s jejími aktivitami. 
S Vašimi dotazy se můžete obrátit na tel. číslo mateřské školy: 556 305 165.
K zápisu s sebou, prosíme, přineste občanský průkaz a rodný list vašeho dítěte.